mai 25, 2018

5 nippi, kuidas oma rahaasjades kevadpuhastus teha

Kevad on ammu käes ning võimalik, et sinu kodu pole ainus koht, mis vajab väikest kevadpuhastust. Siin on 5 nippi, kuidas oma rahaasjades kevadpuhastus teha.
caption

 

Ilmselt unistad juba suvest ja mõtled, kuidas säästa raha puhkuseks või reisiks. Või lihtsalt soovid, et kuu lõpuks võiks kasvõi veidikenegi raha sinu kontol alles olla. Ehk on sul tõsisemad makseraskused ning sa ei teagi, kuidas teha see esimene samm.

Olgu olukord milline tahes, järgnevad nipid tasub alati järele proovida; ehk aitab see nii mõnegi inimese rahakotis veidi korda luua.
Pea eelarvet. Enamikul pankadel on veebikeskkond, kus saate oma rahaasju mugavalt korraldada ja jälgida. See on suurepärane võimalus võtta kulud kontrolli allaning oma rahaasjus prioriteedid luua leides üles need asjad, millele peale tarbetult suuri summasid kulub.
Kui sul on võlgnevus, alusta võla tasumisega. Maksa kasvõi väike osa oma võlgnevusest. Kui sa oma võlgu tagasi ei maksa, võib see pikemas perspektiivis kalliks minna. Kui said maksemeeldetuletuse, siis käitu vastavalt juhistele. Kui sul on makseraskused ja sa kogu võlga korraga tagasi maksta ei saa, siis võta ühendust kirja saatjaga. Igale murele on olemas lahendus.
Jälgi oma mobiilikasutust. Mobiiltelefoni kasutamisest võib kergesti saada see must auk, kuhu raha kaob. Lisaks paketitasule maksad ka allalaetud äppide, rändluse, parkimise jm lisade eest. Koosta ülevaade, mis telefoni kasutus sulle tegelikult maksma läheb ja vaata, kuidas saaksid kulusid kokku hoida. Võrdle kindlasti erinevate teenusepakkujate hindu.
Kui võimalik, kasuta püsimaksekorralduse ja e-arve võimalust. Maksa arved alati tähtajaks, et vältida viiviseid ja lisakulusid. Iga sulle saadetud meeldetuletusega kaasneb lisakulu, seega võib väike hooletus lõppkokkuvõttes sulle päris kulukaks minna.
Müü kasutuna seisvad asjad maha ja osta edaspidi kasutatud asju. Tee sahtlites ja kappides kevadpuhastus. Igaühel on midagi, mida ta enam ei vaja ning ebavajaliku veebis või kirbukal maha müües saab pisut raha teenida. Samamoodi võid teiste kasutatud asjade hulgast leida endale vajalikku. Otsi esmalt alati järelturult. Kui ostad jalgratta, diivani või õuemööbli kasutatult, võid kokku hoida päris suure summa.

Kas vajad abi? Või on sul küsimusi? Meie oleme siin, et sind aidata