mai 20, 2019

Kolime välismaale, aga jätame võlad kodumaale

Jah, nii see tihti on! Me võtame vastu tööpakkumise või lähme laia ilma õnne otsima. Sageli on kolimise põhjuseks just kodumaal saadud väike sissetulek ja suured väljaminekud.
caption

 

Uues riigis alustades leiame eest uue keskkonna, kodumaaga võrreldes suurema sissetuleku ja soovi alustada puhtalt lehelt lootuses, et meie vanad võlad aeguvad.

Arvete eest jooksus!

Lowellis lahendame sarnaseid juhtumeid igapäevaselt. Meie jaoks ei tähenda aga võlgniku välismaale kolimine sissenõudmise määratama ajaks peatamist või nõude lootusetuks kandmist. Inglise keeles on selleks ka hea väljend "the wheels grind slowly, but they do grind", ehk sissenõudmine laekumata arve tasumiseks jätkub hoolimata sellest, kas oled Saudi-Araabias või noorte lemmiksihtkohas Austraalias.

Niisiis, kuidas mind leitakse?

Maailm jääb iga aastaga järjest „väiksemaks“ ja „jälgede ajamine“ muutub tänu internetile ja erinevatele registritele järjest kiiremaks ja efektiivsemaks.

Inimese uue asukoha reedab näiteks e-posti teada, mis annab infot isiku uuest töökohast, krediitkaardi kasutamine või maksude maksmine.

Aga võimalusi välisriigis võlgnike leidmiseks on teisigi. Näiteks sotsiaalmeedia on kanal, millest inimesel on tänapäeval pea võimatu eemal püsida. Inimesed on sotsiaalsed olendid ning just sotsiaalmeedia on suurepärane vahend kontakti hoidmiseks oma lähedastega ja sõpradega kodumaal. 

Heades partnerlussuhetes peitub üks meie jõududest

Aga ega meie üksi siit Eesti Lowellist imesid ei tee. Meid toetavad meie partnerid ja esindajad 180 riigis üle maailma. Saadame nõude sissenõudmiseks sinna, kuhu vaja ja nii iga päev. Enamus nõudeid läheb Euroopasse, ainuüksi Põhjamaadest laekus meie partnerite abiga 2018 aastal keskeltläbi 500 000 eurot.

Aga järjest enam on vaja saata võlanõudeid ka Austraaliasse, Kanadasse ja Ameerika Ühendriikidesse.  Kuna oleme ka rahvusvahelise võlgnevuste sissenõudjate organisatsiooni LIC liige, on meil olemas alati ka kohalik juriidiline abi ja toetus.

„Aga eks me toetame teineteist vastastikku, sest ka meie partnerid saadavad meile eestlaste vastu suunatud nõudeid. Kõige eksootilisemana meenub nõue Madagaskari saarelt,“ kirjeldab koostööd Lowell Eesti rahvusvahelise sissenõudmise juht Sven-Alar Kröönström.

Tihti saame kõnesid ettevõtetelt küsimusega, et klient kolis välismaale, kas ikka tasub proovida? Meie ülesanne on aidata tasumata arvete laekumisel kõiki võlausaldajaid. Nii neid, kelle tarbijad on kolinud välisriiki kui ka neid, kes on osutanud teenust, müünud tooteid välisriigi elanikele või äriühingule.

Alati tasub proovida, meie koostööpartnerid teavad mida saab nendes nõuetes edasi teha.

Lowell Eesti kogemused rahvusvahelises sissenõudmises pani kirja Lowell Eesti AS-i Eesti rahvusvahelise sissenõudmise juht Sven-Alar Kröönström.

Loe lugu Tallinki arved tasumata jätnud koostööparterist Maltal siin.